+421 903 735 048
mlady.m.mmgs@gmail.com

Okrasná záhrada je priestor v ktorom by sme mali naberať silu po ťažkom dni , vychutnávať si jej upokojujúce účinky a zrelaxovať telo a myseľ. Mala by byť doplnkom nášho prirodzeného prostredia a tak by sme sa v nej mali aj cítiť.

V dnešnom uponáhľanom svete sa často stretávam s požiadavkou na tzv. údržbovo nenáročnú záhradu , avšak treba skonštatovať ,že všetko pre má aj svoje proti . Samozrejme akákoľvek záhrada bez údržby začne postupne chradnúť a prerastať , až sa dostane do nenávratného bodu , z ktorého sa dá dostaň vlastne už len kompletným zrenovovaním.

Farby v takýchto záhradách sú podmienené výberom rastlín vyhovujúcich nízkej údržbe , čiže ihličnany a stálozelené dreviny ,ktoré nám žiaľ vnesú do záhrady hlavne zelenú ,žltú ,sivú a modrastú farbu s ich odtieňami.
Po čase vám takéto prostredie začne pripadať veľmi deprimujúco a postupne tam strácate chuť tráviť čas .Záhrada prestala alebo ani nezačala plniť svoj účel , miesto čerpania nových síl sa stáva miestom bez iskri ,bez pocitu upokojenia a relaxu. To sú chvíle kedy sa začnete intenzívnejšie zamýšľať , či vaše vynaložené prostriedky mali nejaký zmysel , často si poviete ,že to už by bolo ozaj lepšie vyliať záhradu betónom.

obrazkytext (2)

Aby sme takýmto chvíľam predišli , je potrebné dať svojmu okoliu život. Urobiť záhradu takou , ako sa to snaží príroda celé generácie. Jedinečnou , rozmanitou ,plnou drobností a detailov ,ale hlavne plnou farieb ktoré ju reprezentujú. Len v záhrade z ktorej sála teplo sa budete cítiť príjemne.
Presne touto cestou sa snažíme vytvárať prostredie , do ktorého sa budete vždy tešiť prísť , ktoré sa stane vašou súčasťou. Preto sa v našich prácach snažíme dať do popredia rozmanitosť farieb , kontrast a detail .

Ukážky farieb v záhrade

Detaily v záhrade

Tvorba záhrad

1tvorbazahrad (4)
4tvorbazahrad (1)